Alles over Woudrichem...
Afbeelding bij nieuwsitem 'SGP Altena: 'Cadeaubon voor hulpverleners Oud en Nieuw'' Over het autostoken is de partij helder: 'Dat is misbruik!'
15feb

SGP Altena: 'Cadeaubon voor hulpverleners Oud en Nieuw'

ALTENA - VEEN: SGP Altena schenkt klare wijn als het gaat om 'de stooktradities' in Veen. Het stelselmatig in de fik steken van auto’s ziet de partij als misbruik. 'Misbruik van de veiligheid van mensen en goederen, misbruik van openbare middelen, misbruik van de schaarse capaciteit van politie en brandweer en ga zo maar door.' Voor het instellen van een noodverordening heeft de SGP alle begrip. Fractievoorzitter Theo Meijboom ging in de raadsvergadering zelfs een stap verder: 'Mocht dat in de toekomst weer onvermijdelijk zijn in Veen dan willen we u graag in overweging geven om een avondklok in te stellen.'

In de afgelopen 30 jaren is er al van alles geprobeerd om dit misbruik aan te pakken maar tot nu toe heeft dat niets opgeleverd dan verdere escalatie en met het jaar groeiende kostenposten. 'Wij zijn het met u eens dat de uiteindelijke oplossing in de gemeenschap van het dorp zelf ligt en ondersteunen uw voornemen om met die inwoners ook het gesprek aan te blijven gaan.'

Naming en shaming
Tegelijkertijd twijfelt Meijboom of dat wel voldoende is, want die gesprekken vinden ook al 30 jaar plaats. Meijboom is verbaasd dat in al die jaren nooit of nagenoeg nooit een dader is gepakt voor iets wat zo breed wordt uitgeleefd in Veen. 'We zien nu in de media de effecten van de opsporingsmethoden bij ernstige ongeregeldheden in diverse steden. Het tonen van foto’s ,na eerst de gelegenheid te hebben gegeven om zich te melden bij de politie, leveren daders op. Het snelrecht en de aansprakelijkheidsstelling voor de schade doen de rest. De SGP-fractie wil geen modern volksgericht, “naming en shaming” zijn niet fraai maar wel enorm effectief. Het is toch beschamend hoe onze gemeente jaar in jaar uit op de kaart wordt gezet.' 

Cadeaubon
SGP-fractievoorzitter Meijboom sprak vervolgens zijn waardering uit voor de hulpverleners, politie, de vrijwilligers van de brandweer en betrokken ambtenaren. Zij verdienen het grootste respect en een grote pluim. En een cadeaubon. 'Zij hebben zich immers ingezet om de veiligheid en openbare orde te herstellen en te handhaven op momenten dat ze ook liever bij hun gezin waren. Wij stellen concreet voor om alle vrijwilligers van de brandweer en de ambtenaren die zich buiten de kantooruren hebben in moeten zetten als blijk van waardering een cadeaubon te geven.'

Bij de politie is dat lastiger te organiseren omdat de pelotons werden aangevoerd uit West-Brabant en Zeeland. Maar ook daar ziet de fractie mogelijkheden tot bedanken. 'Wij stellen voor om al die politiemensen in de persoon van de politiechef West-Brabant Zeeland middels een brief hartelijk te bedanken voor hun grote inzet in onze gemeente.'Deel dit bericht met je vrienden!